News: Home staging

Ważną dziedziną naszej działalności jest home staging. Oferujemy popularne na Zachodzie Europy oraz w USA - przygotowanie mieszkań do sprzedaży lub wynajmu.

Badania wskazują skuteczność w skróceniu czasu sprzedaży (przeciętnie o 40%) a także w zwiększeniu realnej wartości nieruchomości (z badań Barbary Schwarz, światowej pionierki home stagingu po jego zastosowaniu oferowana cena zakupu rośnie przeciętnie o 10%). Jednym z podstawowych założeń home stagingu jest działanie niskokosztowe. Mieszkanie profesjonalnie pokazane klientowi gwarantuje sukces, zarówno, w zakresie potrzebnego czasu na znalezienie właściwych klientów, jak również o cenę.

Każda prezentowana ewentualnym chętnym nieruchomość musi mieć neutralny charakter, nie tracąc jednocześnie nic z pożądanego klimatu. Takie zaaranżowanie wnętrza osiągamy poprzez zmianę umeblowania (często zminimalizowanie ilości mebli), korektę oświetlenia, nadanie właściwej kolorystyki pomieszczeniom. To, co trudno jest osiągnąć właścicielom, często nieobiektywnym, jeśli chodzi o ocenę mieszkania, profesjonalista przygotuje szybko i skutecznie. Dzięki pracy home stagera nieruchomość osiąga znacznie większą wartość przy inwestycjach nie przekraczających 1% ceny lokalu. Fachowiec doskonale wie, co zatuszować, co podkreślić i jak osiągnąć pożądany efekt bez niepotrzebnych nakładów. Właściwe wydatki pomnażają zyski - oto klucz do sukcesu.

Oferujemy usługi, polegające na określeniu koncepcji wystroju wnętrza, przeznaczonego do sprzedaży lub wynajmu. Odbywa się to po jednorazowej wizycie u Klienta. Nasz projektant sugeruje, jak wykorzystać meble, znajdujące się w mieszkaniu, zaleca sposób dekoracji, kolorystykę itp. Podpowiada, jakie elementy wyposażenia wyeksponować, a jakich lepiej się pozbyć. Na podstawie takiej diagnozy nasza firma może też podjąć się aranżacji wnętrza. Wtedy to my bierzemy na siebie nie tylko szczegółowy projekt, ale i wykonanie, włącznie z ewentualnymi drobnymi robotami remontowymi, odświeżaniem pomieszczeń oraz sprzątaniem. Służymy też drobnymi elementami dekoratorskimi do sesji fotograficznych (które, to sesje wykonuje na nasze zlecenie profesjonalny fotograf), a także przygotowujemy "ostatni szlif" każdorazowo przed wizytą ewentualnych zainteresowanych nieruchomością.

Home staging jest potrzebny szczególnie w nieruchomościach, gdzie przychodzi wielu potencjalnych kupujących i żaden nie decyduje się na zakup. Oznacza to, że zachęciła ich oferta i dobra cena, jednak zniechęca sama nieruchomość. Zapewniamy, że pieniądze wydane na profesjonalne przygotowanie obiektu zwrócą się z nawiązką. W sytuacji, gdy na rynku jest więcej nieruchomości, niż klientów, właściwe zaprezentowanie lokalu jest nieodzowne. Na tym właśnie polega nasze zadanie.